Як клеїти рідкі шпалери?

Рідкі шпалери-матеріал для оздоблення стін і стелі. За зовнішнім виглядом він нагадує тирсу або вівсяні пластівці. Використовувати рідкі шпалери для обробки стін вигідно. Їх термін експлуатації до 15 років.

Звичайні шпалери прослужать вам 5-7 років і втратять свій зовнішній вигляд. На стан звичайних шпалер впливає температура повітря, кількість сонячних променів, які на них потрапляють. У Західній і східній частині приміщення шпалери вигоряють швидше, ніж з боку півночі.

Рідкі шпалери не бояться сонця. На стіні виглядають, як декоративна штукатурка. Наносити їх нескладно. Купити матеріал можна в упаковках по 1 кг, у вигляді порошку. Оздоблювальний матеріал натуральний. Основою рідких шпалер вважаються волокна бавовни і целюлози. До них додають барвники, клей, частинки акрилу. Можуть зустрічатися шпалери з додаванням блискіток, золотих волокон, кварцової крихти, срібла або слюди. Рідкі шпалери з такими добавками стоять на порядок вище.

На дотик оздоблення стін таким матеріалом нагадує пінопласт. Вона тверда, тепла і шорстка. Матеріал прекрасно підходить для обробки всіх житлових приміщень, включаючи ванну кімнату. Але, варто враховувати, що рідкі шпалери з часом змиваються водою.

У ванній кімнаті вони прослужать довго, якщо їх зверху покрити шаром безбарвного лаку. Пам'ятайте: покриті лаком шпалери не дозволяють стінам дихати. Уникнути вогкості, знизити можливість появи парникового ефекту, допоможе хороша система вентиляції.

Підготовка робочої поверхні

Робота починається з обробки стін. Видаляється старе покриття (шпалери або фарба). Якщо в стіні є шурупи, болти, цвяхи, їх капелюшки зафарбовуються водоемульсійною фарбою. Коли колір поверхні яскравий, наприклад, бордовий, а ви хочете зробити обробку шпалерами персикового кольору, перед роботою стіни потрібно підготувати. Позбутися від старого кольору можна за допомогою масляної фарби світлого відтінку або спеціальної грунтовки.

В старому заміському будинку, в квартирах типу «хрущовка», «сталінка» стіни не рівні. Перед нанесенням покриття їх вирівнюють ґрунтовкою, потім просочують спеціальною речовиною або ФГ складом. Покрийте стіни фарбою, яка відштовхує воду. Наносити фарбу слід мінімум в 2 шари. Це допоможе запобігти появі іржавих плям, які в таких квартирах з'являються часто.

Якщо на стінах або стелі є гіпсокартон, поверхню обробляють шпаклівкою повністю. Коли обробляються тільки місця стиків, після покриття рідкими шпалерами смуги шпаклівки проявлять себе. Після обробки стіни фарбують водостійкою фарбою в 2 шари.

Шпаклівка під час роботи з шпалерами може розмокнути, щоб це не сталося, стіни фарбують фарбою. В роботі використовується гіпсова шпаклівка? Додайте до складу клей ПВА (співвідношення 3:1), це дозволить зміцнити стіну, запобіжить вбирання вологи.

Стіни дерев'яні? Переконайтеся, що вони не тонкі. Якщо дерево занадто тонке, воно може деформуватися. Для захисту такою стіною використовується ФГ склад і фарбування водоемульсійною фарбою в 2 шари або масляна фарба.
Як приготувати суміш для роботи з рідкими шпалерами?

Знайдіть потрібну ємність і налийте туди теплої води. Суміш шпалер додається маленькими порціями і розмішати. Для зручної роботи використовується дриль-міксер. Готова суміш рідких шпалер повинна бути, як густа сметана. Частинки, які після розмішування залишилися твердими видаляють. Якщо вони залишаться в складі, наносити матеріал на стіни буде важко.

Як нанести рідкі шпалери на стіни?

Для нанесення матеріалу на стіни можна користуватися валиком або шпателем. Принцип роботи простий: трохи складу нанести на поверхню і розтерти по поверхні до шару в 2 мм. Уважно стежте, щоб не залишалося порожнечі, горбків, не пропускайте та міліметра.

Як тільки нанесли першу порцію матеріалу, беріть другу. Перехід між матеріалом повинен бути плавним. Ретельно розтушуйте лінії. Суміш в пакетах може незначно відрізняться за кольором. Розтирання дозволяє зробити перехід непомітним.

Рідкі шпалери наносять в два шари. Другий шар наноситься тоді, коли просохне перший. На це йде 3-12 годин. Зверніть увагу, що готову суміш не можна зберігати. Якщо ви зробили розчин, використовуйте його весь. Готове покриття можна покрити прозорим лаком. Але, пам'ятайте, що дихати такі стіни не будуть. Обробляти лаком шпалери чи ні, вирішуйте самі.

В цілому рідкі шпалери – зручний матеріал для покриття стін. Асортимент відтінків дозволяє вибрати потрібний колір, створювати цілі композиції, адаптувати покриття під будь-який дизайн інтер'єру.

Обробка стін рідкими шпалерами вимагає акуратності й уваги. Помилок бути не повинно. Рідкі шпалери коштують в 2 рази дорожче звичайних шпалер. Якщо ви ніколи не працювали з таким матеріалом, простіше запросити команду КТС. Ми зробимо роботу якісно і за розумні гроші. Використовуйте свій час ефективно! Телефонуйте нам, щоб зробити замовлення або уточнити інформацію.

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)