Хрущовками називають квартири, побудовані за часів Радянського Союзу. Період активного будівництва тривав протягом 26 років, починаючи з 1959 року. За цей період хрущовки заповнили 95% всього житлового фонду колишнього радянського простору. Прогнозували, що вони проживуть не більше 50 років. Але, в таких квартирах люди живуть і досі. Ознаки квартири "хрущовки": погана звукоізоляція, суміщений туалет з ванною, маленька кухня, відсутність сміттєпроводу і ліфта. В ті часи житлова площа розраховувалася по 1 метру квадратному на людину. Радянський час пішов, квартири залишилися. Таке житло на вторинному ринку цінується мало, купити його можна дуже дешево. Часто цим і користуються ті, хто дивиться в майбутнє. Купить «хрущовку» і зробити з неї невелику готель або здавати квартирантам можна, і не маючи бюджетом в зелених баксах. Для свого проживання хрущовки купуються мало, але такі ситуації зустрічаються.

Ремонт в хрущовці ускладнюється її невеликими розмірами. Природно, що оздоблювальних матеріалів піде трохи, а ось придумати хорошу ідею дизайну і якісно зробити роботи складно. В цілому ремонт в хрущовці має свої особливості. Адаптувати простір під себе можна за допомогою планування, зонування простору. Нерідко кухня і кімната об'єднуються між собою.

Спальну зону можна відгородити від кімнати за допомогою гіпсокартонних перегородок. Виглядає це красиво, і користуватися зручно. У ванній встановлюють душову кабіну. Вона займає менше місця, тим традиційна ванна. До того ж, можна пограти з різними варіантами дизайну інтер'єру.

В тему про ванну, найчастіше в хрущовці вона сидяча і маленька. Нормально помитися дорослій людині буде складно. Душова кабіна – найоптимальніший варіант для маленької квартири.

Умовно ремонт в хрущовці можна розділити на кілька частин. Так буде простіше розробляти дизайн проект і легше ремонтувати кімнати.

НАШІ РОБОТИ:

Ремонт кухні в хрущовці

В таких квартирах зазвичай маленькі кухні. Будівельних і оздоблювальних матеріалів знадобиться небагато, але працювати потрібно з обережністю. Малі розміри приміщення тільки ускладнюють завдання. З чого почати ремонт кухні в хрущовці? З планування. Подумайте, чи будете ви з'єднувати кімнату з кухнею. Якщо так, потрібна перепланування. В першу чергу потрібно зайняти створенням проекту, в якому врахувати всі зміни. Перепланування має на увазі переробку всієї документації на квартиру. Це час, витрачений в чергах і гроші, викинуті на оплату мита і комісій.

буде краще, якщо ви відразу довірите створення проекту квартири фахівцеві з досвідом. Під керівництвом інженера все буде зроблено, як треба. Є великий шанс, що проект затвердять відразу. Коли з проектом і документами порядок, можна приступати до роботи.

Ремонт кухні в хрущовці починається з повного демонтажу. Прибираються обробка підлоги, стін, стелі. Слід викинути всю сантехніку і проводку. Якщо вікна і двері ще радянські, їх теж знімають. Виноситься вся меблі та техніка. Приміщення повинно залишитися абсолютно порожнім. Будівельне сміття викидається відразу, щоб в результаті він не заважав роботі.

Стара обробка і меблі не прослужать вам довго. Краще один раз зробити якісний ремонт, ніж потім злитися, що постійно щось ламається або відпадає. Ремонт кухні в хрущовці робиться капітальний. Якщо ви плануєте жити в цій квартирі, такий крок – найкраща інвестиція в майбутнє.

Ремонт кухні в хрущовці починається з огляду приміщення. Оцініть стелю в кімнаті. Якщо є тріщини, відколи, перепади, він потребує реставрації. Найчастіше закладаються всі дефекти шпаклівкою, потім поверхня грунтується. Далі потрібно визначитися, де будуть розташовані мийка, плита, кухонні гарнітури і проводка. Газову плиту простіше не чіпати.

Схема газової проводки в хрущовці – справа тонка. Ви можете і не отримати дозвіл на її зміну. Наступний етап – чорнова обробка стін. Їх потрібно зачистити, замазати, вирівняти. Така ж процедура проробляється і з покриттям підлоги. Монтаж водопроводу, проводки та інших комунікацій повинен проходити згідно з проектом. Спочатку встановлюється обладнання, потім роблять остаточний ремонт стін. Труби для каналізації та водопроводу простіше купити пластикові. Вони і служать довше і проблем з ними менше.

Каналізація і проводка по можливості ховається в стіни. Займати зайвий простір комунікаціями, не варто. Коли робиться ремонт кухні в хрущовці, намагайтеся робити стіни максимально рівними. Від цього залежить, який вид обробки буде фінальним. Варто подбати і про звукоізоляцію. У таких будинках зазвичай стіни дуже тонкі.

Для обробки кухні вибирайте такі матеріали, які не бояться перепаду температур, не вбирають запахи і добре чистяться. Наприклад, тканинні натяжні стелі для кухні не підійдуть. З часом ваша стеля буде пахнути всім, що ви колись готували. І зовсім неприємно.

Робоча зона на кухні може оформлятися кахельною або керамічною плиткою. За нею легко доглядати, вона не боїться хімічних речовин. Чистити зону біля плити і мийки вам доведеться мінімум 1-2 рази на тиждень. Інакше, вона буде вся в плямах, які з часом можуть не відмитися.

Підлогове покриття теж можна зробити з плитки або лінолеуму. Вибирайте матеріали, які не бояться побутової хімії, навантаження і перепадів температури. Дизайн кухні може бути будь-яким. При виборі стилю дизайну враховуйте розміри кімнати і висоту стель. В цілому, якщо ремонт кухні в хрущовці зроблений правильно і якісно, ви забудете про побутові проблеми надовго.

 

Ремонт ванни в хрущовці

Ремонт в цій кімнаті повинен бути комплексним і капітальним. Спочатку знімається вся штукатурка, яка є на стінах. Найчастіше вона тут дуже давно, особливо, якщо квартира куплена на вторинному ринку і стара. Штукатурка може бути двох видів: вапняно-піщана або цементно-піщана. Перший вид матеріалу легко відбивається сокирою, другий – складніше. Іноді будь-яка штукатурка в кімнаті відвалюється від стін. Все залежить від ступеня занедбаності квартири.

Очистивши стіну від старого матеріалу, ви можете заощадити до 15 см площі, яка буде корисною. Далі прибирають весь будівельне сміття і розшивають шви між кладкою. У цьому випадку нова штукатурка нормально схопиться зі стіною і проблем з покриттям не буде.

Ремонт у ванній хрущовки передбачає повний демонтаж сантехніки, проводки і підлогового покриття. Іноді стара цементна стяжка не хоче зніматися з підлоги. Цього можна і не робити повністю, досить прочистити канали під каналізацію.

Розводка каналізації робиться новими пластиковими трубами. Вони служать набагато довше чавунних труб і забезпечують хорошу якість води. На чавунних трубах з часом накопичується наліт від води, затримуються дрібні частинки, виникають бактеріальні нарости. Труби іржавіють, і частинки цього розпаду теж потрапляють у воду. В результаті якість води у ванній буде поганим, іноді навіть небезпечним.

Потужний фільтр і покупна вода рятують положення не завжди. Простіше купити пластикові труби. Каналізацію і трійник для унітазу можна заховати в стіну або спеціальні короби. Команда КТС рекомендує робити приховану каналізацію, але забезпечити до неї доступ. Це потрібно буде для проведення ремонту в разі НП.

Труби повинні бути трохи під ухилом (зазвичай 1-2 см), це потрібно, щоб забезпечити хороший стік води. Часто виникає проблема, що край труби визирає над стяжкою. Буде простіше збільшити стяжку, ніж не робити ухил, і потім постійно будуть засмічення труб.

Стіни у ванній кімнаті зазвичай обробляються штукатуркою. Розмір приміщення маленький, тому гіпсокартон для робіт не підійде. Важливо зберегти кожен сантиметр корисної площі. Труби ховаються в стіни і перед цим закріплюються хомутами. Монтаж труб потрібно проводити до того, як буде зроблена чистова обробка.

Обов'язково встановіть клапани, які будуть розділяти водопровід на дві гілки: кухню і ванну. Це потрібно для того, щоб комфортно обслуговувати систему водопостачання в квартирі.

Ремонт ванної в хрущовці включає монтаж нової проводки. Запобіжні клапани для бойлера, розетки і вимикачі монтуються поза цим приміщенням. У ванній виникає частий перепад температур і присутня висока вологість. Якщо зробити все навпаки може бути коротке замикання і є ризик отримати удар струмом.

Проводка монтується до монтажу стелі і остаточної обробки стін. Стіни в хрущовці часто нерівні. Вирівнювати стіни у ванній - не завжди гарна ідея. Збільшиться обсяг робіт і зникне корисна площа. Під час обробки стін повторюйте природну лінію. Вона ж дотримується при укладанні плитки.

Стеля робиться після того, як стіни повністю готові. Його можна обробити штукатуркою. Але, все ж, вигідно зробити підвісну стелю. Вибирайте матеріали, які не бояться перепаду вологи і температури. Вони прослужать максимально довго.

Штукатурка стін в приміщенні і стяжка на підлогу робиться строго по маяках. Це забезпечує хорошу якість робіт. Коли мова йде про встановлення дверей, вона повинна бути встановлена після закінчення всіх робіт. Відчиняються двері зазвичай в передпокій. Таким чином, ви створите можливість для маневру під час переміщення по невеликому приміщенню. Підлога у ванній кімнаті можна обробити плиткою. Це найоптимальніший варіант покриття. Кольори плитки і декоративних деталей можуть бути будь-якими. Заздалегідь визначтеся з дизайном інтер'єру у ванній. Команда КТС попереджає, що зробити всі роботи своїми силами буде набагато дорожче роботи фахівців.

Справа в тому що, не маючи досвіду роботи, власники квартир псують дорогі матеріали. Ремонт ванної в хрущовці затягується і все одно потрібно запрошувати фахівців, щоб виправили помилки. Комплексний ремонт хрущовки може обійтися значно дешевше, ніж ви припускали, якщо правильно все розрахувати.

Ремонт кімнати в хрущовці

Кімната в таких квартирах найчастіше одна. Ремонт кімнати повинен бути таким, щоб зберегти корисну площу і в той же момент забезпечити гідний рівень комфорту. З метою збільшення простору можна зробити перепланування. Зазвичай об'єднується кухня з залом, або зал з балконом.

Як робиться об'єднання балкона і кімнати, вже було написано в попередніх публікаціях. На що звернути увагу при проведенні ремонту в залі? Кімната служить спальнею і вітальнею одночасно. Зручно буде розділити приміщення на функціональні зони. Можлива навіть установка декоративних перегородок. Ремонт кімнати в хрущовці може перетворити її в затишну студію. Така квартира підійде для 1-2 осіб. Але, якщо в приміщенні живе сім'я, такий дизайн не буде комфортним. Розділити кімнату на функціональні зони можна за допомогою джерел штучного світла різної інтенсивності.

Візуально збільшити розміри приміщення допоможе правильна обробка. Якщо говорити про дизайн інтер'єру, то простіше вибрати мінімалізм. Вбудована меблі і мінімум декоративних деталей залишать вам вільний простір. Планувати ремонт залу в хрущовці найкраще з дизайнером. Він допоможе визначитися із зовнішнім виглядом кімнати і її функціоналом. Будуть враховані ваші побажання і реальний потенціал приміщення. Якщо ви будете робити перепланування, важливо визначити, де несучі стіни.

Якщо вони зачіпаються при ремонті, це може загрожувати обваленням всьому будинку. Возитися зі збором документів і отримувати дозволи теж подобається далеко не всім. Найчастіше потрібна альтернатива. Команда КТС пропонує зробити ваш ремонт комфортним і недорогим. Комплексний підхід і правильне проектування – запорука успішного ремонту. До того ж, у нас є база виробників і постачальників, будівельних і оздоблювальних матеріалів, яким ми довіряємо. Вигідно купити матеріали – реальність. І ви можете скористатися такою можливістю.

Якщо вашим ремонтом займаємося ми, роботи будуть зроблені якісно і тоді, коли вам це зручно. Співпраця з нами забезпечить вам якісний ремонт за розумними цінами.

 

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)