Як побілити стелю своїми руками?

Побілка стелі – найпростіший спосіб його обробки. Цю роботу можна зробити своїми руками. Щоб приміщення не втрачало свій зовнішній вигляд, побілку проводять кілька разів на рік. Дотримуючись простого алгоритму, ви зробите роботу швидко і правильно.

Підготовка поверхні

Перш, ніж буде зроблена робота, треба підготувати поверхню. Якщо підготовка була правильною, у вас вийти, рівна поверхня білого відтінку. Коли при підготовці стелі, ви пропустили один з етапів, можуть проступити іржаві і брудні плями.

 

Етапи підготовки поверхні до побілки:

- видаляємо стару побілку.< / strong> насамперед визначається, чим раніше робилася побілка: крейдою або розчином з вапна. Якщо побілка проводилася крейдою, розчин легко змивається теплою водою і скребком. Розчин вапна потрібно буде потерти щіткою, інакше його не змити. Перевірити, який матеріал використовувався для побілки можна пальцем. Ви проводите рукою по покриттю і дивіться на пальці. Від крейди залишиться помітний слід на шкірі.

В цілому видалити стару побілку можна за кілька годин. Час роботи залежить від розміру приміщення;

- видаляємо бруд.< / strong> після того, як стара побілка видалена, проводиться огляд поверхні. Якщо є плями бруду, цвілі або іржі, вони видаляються. Іржаві плями, патьоки рудого кольору видаляються водою теплої температури і щіткою. Уражені місця обробіть розчином мідного купоросу. Це дозволить запобігти появі плям. Готується розчин просто: близько 100 грам купоросу розчиняють в теплій воді (1л).

Жирні плями можна видалити теплою водою з додаванням кальцинованої соди. Щоб плями пропали досить потримати на них вологу ганчірку. Вона знімається тільки тоді, коли плями зникають (зазвичай до 5-10 хвилин). Потім очищене місце промивають теплою водою.

Вирівнювання поверхні

Якщо на поверхні є тріщини, горбики і інші дефекти, побілка стелі проводиться тільки після вирівнювання. Це робиться за допомогою таких матеріалів, як суміші для грунтовки і шпаклівки. Хороший варіант матеріалу – клейова шпаклівка. Її легко приготувати, легко нанести, вона прекрасно тримається на поверхні. Приготувати шпаклівку можна наступним чином: Крейда, гіпс та столярний клей ретельно перемішуються до однорідної маси (співвідношення 1:2:2).
Можна регулювати консистенцію розчину. Якщо ви хочете щоб шпаклівка була рідкою, розбавте клей водою (50г клею на 1л. води). Шпаклівка наноситься вручну за допомогою шпателя.

Наступний етап – грунтовка стелі. Спочатку обробляються ґрунтовкою місця, до яких важко дістатися. Як тільки ця робота зроблена, можна продовжити грунтувати розпилювачем фарби або валиком. Грунтовка поверхні проводиться для того, щоб забезпечити їй ідеальну рівність і створити основу під побілку.

Команда КТС рекомендує дати грунтовці добре просохнути, перш, ніж ви почнете наступний етап ремонту. Вирівнювання стелі відноситься до брудних робіт. Перед тим, як почнеться процес, очистіть кімнату від усього зайвого, підберіть собі спеціальний і зручний одяг. Працювати можна тільки в респіраторі і окулярах. Грунтовка просохне за кілька днів.

Як побілити стелю: принципи роботи

Слід починати роботу з кутів кімнати і поступово рухатися до її центру. Для роботи використовується спеціальна щітка (макловиця) або пневматичний розпилювач. Першим і другим шаром на поверхню наноситься вапняний розчин. Якщо ви будете використовувати для цього крейду, на поверхні залишаться сліди і смуги.

В цілому побілка стелі крейдою або вапном – простий процес. Важливо пам'ятати, що такого оновлення кімнати вистачить максимум на рік. Якщо вам не хочеться кожен раз проводити побілку, можна подумати про фарбування стелі або інших видах обробки.

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)