Як вирівняти стіни?

Рівні стіни – запорука якісного ремонту. але рідкісне явище на ринку нерухомості. Перед тим, як робити фінішну обробку, стіну потрібно вирівняти. Команда КТС пропонує 2 способи виконати цю роботу: обшити стіни або обштукатурити.
Ви вибираєте той метод роботи, який підходить під ваше приміщення. Важливо: добре попрацюйте з кутами кімнати. Легка кривизна стін, яка не помітна звичайним поглядом, буде видно при подальшій обробці поверхні. Коли ви робите бордюри або плінтуса, крива поверхня виявляється на виду.

Вирівняти стіни можна своїми силами, або довірити цю роботу команді КТС.

Вирівнюємо стіни за допомогою сумішей

Використовувати будівельні суміші для вирівнювання стін зручно. Обшивка стін робить приміщення трохи менше, при штукатурці поверхні вся корисна площа залишається вільною. Стіни перед роботою потрібно очистити від попереднього покриття, обробити тріщини. Весь процес супроводжується великою кількістю пилу і сміття. Працювати потрібно в захисних окулярах і спеціальному одязі.

Перш, ніж ви приступите до роботи, потрібно визначити ступінь нерівності стін. Для цього використовується будівельний рівень або шнур, який простягається уздовж стіни. По вертикалі рівність стін перевіряється схилом.

Подальшу роботу можна розділити на кілька етапів:

- підготовка поверхні. Потрібно прибрати все старе покриття на стіні, очистити її від сміття, бруду і пилу. Працювати слід акуратно, щоб не пошкодити проводку. Найчастіше вона ховається в стіни. Перед проведенням робіт електрика відключається;

- грунтовка поверхні. Роботу проводять за допомогою гіпсової штукатурки. Але, щоб матеріал лягав максимально добре, стіни грунтують. Це дозволяє забезпечити хороше зчеплення матеріалу зі стіною і продовжити термін служби покриття.

Якщо планується використання цементних сумішей, для грунтовки стін застосовується цементне «молочко». Під цим поняттям варто розуміти склад з води, піску та цементу;

- ставимо маяки на стінах. Їх розташовують на однаковій відстані один від одного. Будівельним рівнем і шнуром перевіряють ділянки стін з дефектами. Кріплення маяків до стін проводиться будівельним гіпсом. Для того, щоб рейка трималася досить декількох крапель складу на довжині маяка.

Добре перевіряйте виміри, маяки повинні бути встановлені максимально рівно. Відстань між маяками вибирається з урахуванням розміру інструменту, яким буде проводитися робота;

- наносимо будівельні суміші. Вибираючи тип матеріалу, враховуйте товщину шару і вид основного матеріалу. В основі будівельної суміші лежить гіпс, зустрічаються і цементні суміші. Вирівнювати стіни в приміщенні рекомендується комбінованою сумішшю.
наприклад, для обробки житлових приміщень використовується гіпсова суміш. Цей матеріал дозволяє стінам дихати і створює хороший мікроклімат в приміщенні. Оздоблення стін в приміщеннях, де передбачається перепад температур (ванна кімната і кухня), проводиться цементними сумішами.

Маяки витягають тільки тоді, коли штукатурка трохи застигне, але ще не затвердіє повністю. Місця, де були маяки, заповнюються підготовленим складом і вирівнюються інструментом. Як тільки грунтовка повністю просохне стіну, обробляють шпаклівкою.

Цей матеріал дозволяє зробити поверхню ідеально гладкою. Після того, як шпаклівка просохне, всю поверхню стін зачищають наждачним папером. Робота дозволяє прибрати шорсткості і нерівності, які ще залишилися.

Вирівнюємо стіни: обшивка стін гіпсокартоном

Обшивка гіпсокартоном дозволяє швидко вирівняти стіни. Попереднє очищення поверхні не потрібно. За покриттям можна заховати комунікації, звукоізоляційний матеріал, утеплювач. Недолік цього методу роботи-робить кімнату менше на кілька десятків сантиметрів.

Варто пам'ятати, що поверхня, покрита гіпсокартоном, може витримати менше навантаження, ніж оштукатурені стіни. Матеріал розділяється на кілька видів: сірий і зелений гіпсокартон. Для обробки стін вибирайте листи зеленого кольору, такий матеріал стійкий до вологості і перепадів температур.

Обшивка стін гипсокартом називається сухим вирівнюванням стін. Перш, ніж робота буде зроблена, необхідно встановити спеціальний каркас. Потім він заповнюється листами матеріалу.

Всю роботу можна розділити на наступні етапи:

- розмітка для профілів на стінах. Це необхідно, щоб зрозуміти, як буде лягати матеріал і що можна за ним заховати;

- основна розмітка. Ви робите позначки на стелі і такі ж позначки на підлозі. Так відзначається місця, де будуть кріпитися листи матеріалу. Без правильної розмітки зробити роботу якісно не вийде;

- монтаж матеріалу. Коли каркас вже готовий простір заповнюється потрібними матеріалами і комунікаціями. Монтаж обшивки починають від стелі до підлоги. В цілому, покриття стін гіпсокартоном дозволяє отримати ідеально рівну поверхню.

Після вирівнювання стін одним з описаних способів можна проводити фінальну обробку стін.

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)