Як вибрати шпаклівку для стін і стелі?

Зробити стіни і стелю рівними допоможе шпаклівка. Ясна річ, що дрібні дефекти на стінах можна заховати під шпалерами з високим відсотком щільності. Але, навіщо? Якщо взялися робити ремонт, його потрібно робити якісно і довести до кінця.

Перш, ніж виконувати ремонтні роботи потрібно правильно підібрати матеріал. Варто враховувати, що поверхня стін і стелі різна, значить, і матеріали будуть використовуватися різні.

Шпаклівка для стін і стелі: як вибрати?

Матеріал повинен відповідати ряду вимог. Якщо він підібраний правильно, роботи пройдуть швидко, а покриття прослужить довго. Вимоги до шпаклівки:

  • еластичність. Працювати з матеріалом, повинно бути просто, шпаклівка повинна легко лягати на стіну або стелю;< / li>
  • матеріал відмінно застигає. Шпаклівка не повинна схоплюватися швидко, але і повільно теж. Вибирайте середні показники;
  • після застигання матеріал не повинен обсипатися і тріскатися;
  • суміш повинна бути однорідною в'язкої консистенції. Великі частинки в матеріалі виключені.
  • термін служби матеріалу повинен бути довгим.

Види шпаклівки

матеріал можна Умовно розділити на кілька видів: універсальна шпаклівка, матеріал для підготовчих робіт, фінішна шпаклівка.

Універсальна шпаклівка – можливість заощадити гроші і скоротити терміни робіт. Вона має середні показники між стартовою і фінішною шпаклівками. Ви купуєте матеріал один раз і можете з ним працювати на всіх етапах.

Стартова шпаклівка (підготовча) використовується при чорновій підготовки поверхні. Матеріал повинен добре лягати на стелю, не обсипатися. З ним зручно працювати, а підготовку поверхні можна зробити швидко.

Фінішна шпаклівка – фінальний шар робіт. Матеріал має м'яку консистенцію, добре наноситься на поверхню. В суміші немає великих часток. Такий матеріал можна приготувати вдома, але легше купити готовий матеріал.

Вартість матеріалу залежить від його марки і виробника. Ви вибираєте той матеріал, який вам підходить за ціною і характеристиками.

Шпаклівки: склад і застосування

У залежності від складу і мети застосування, шпаклівки розрізняються на такі підвиди: акрилова, цементна, гіпсова шпаклівка. Акрилова шпаклівка дозволяє отримати ідеально рівну поверхню. Цей матеріал активно використовується для обробки стелі. < br />гіпсова шпаклівка використовується для заповнення тріщин у стелі та стінах. З матеріалом працювати досить просто, можна не використовувати серп'янку (спеціальна сітка для стелі і стін, щоб матеріал лягав рівно).

Цементна шпаклівка має хороше зчеплення з поверхнею. Її використовують для чорнових робіт. Матеріал стійкий до перепаду температур і вологості. Цементну шпаклівку можна застосовувати для заповнення дірок в поверхні. Шпаклівка активно використовується перед нанесенням декоративного шару штукатурки.

Розрізняють також суху шпаклівку і вже готову до використання. Другий варіант матеріалу коштує дорожче, але і працювати з ним зручніше. Шпаклівка в сухому вигляді коштує дешевше, але її використовувати можна далеко не у всіх випадках. Суха шпаклівка майже не придатна для обробки стін.

Поради щодо вибору шпаклівки

Перш, ніж вибирати шпаклівку, визначте, де і як ви будете з нею працювати? Наприклад, для приміщень, де низька температура і сиро, краще брати шпаклівку, в основі якої лежить цемент. Вона прекрасно лягає на площину стіни або стелі, не псується від стрибків температури.

При звичайних умовах в приміщенні, можна вибрати полімерну, гіпсову шпаклівку або інший матеріал на органічній основі. Суть в тому, що матеріал з органічних елементів має здатність «дихати». До того ж, такий матеріал буде регулювати вологість в приміщенні. Він здатний вбирати залишки вологи.

Але, варто пам'ятати, що органічна штукатурка не може довго витримувати перепад температури і відсотка вологості. Вона починає тріскатися і обсипатися. Полімерну шпаклівку ніколи не використовуйте в приміщенні, де сиро. Вона там втрачає свою еластичність і розбухає.

Для того щоб правильно вибрати матеріал, уважно читайте інструкції. Там детально розписано з чого складається матеріал і для чого він може використовуватися.

Шпаклівка стін і стелі – тільки частина ремонтних робіт. Якщо ви плануєте повномасштабний ремонт в приміщенні, краще звернутися до команди КТС. Ми не тільки допоможемо вибрати оптимальні матеріали, але і проведемо роботи якісно і швидко.

 

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)