Вентиляція в квартирі, що слід знати?

Система вентиляції в будинку або в квартирі – необхідність для нормального життя. Неприємні запахи, які просочують одяг, м'які меблі нікому не подобаються. Без вентиляції ваша квартира буде пахнути, як бабусин горище.
В багатоповерховому будинку вентиляція встановлюється одна для всіх і має форму труби, один кінець якої виводиться назовні. Часом такої системи недостатньо, щоб щодня отримувати свіжість повітря. Варіанта два: практично ніколи не закривати кватирку або поставити собі індивідуальну систему вентиляції.

Якщо говорити про індивідуальної вентиляції звичайного типу, то в квартирі вона обійдеться досить дорого. Будівництво власного вентиляційного каналу виходить на дах обійдеться в серйозну суму. Економити і вирішити проблему з поганим повітрям допоможе примусова вентиляція, яка ставиться тільки в вашу квартиру. Вона має невеликі габарити і можна вибрати недорогий, хороший варіант.

Існує кілька видів систем, які прекрасно працюють в умовах міської квартири. ви можете купити такі прилади, як:

- витяжка з ретикуляцией тепла (припливно-витяжна);
- система з припливної і природною вентиляцією;
- примусова витяжна система.

Завдання системи вентиляції – забезпечити циркуляцію повітря в достатньому обсязі. На вибір обладнання впливають такі критерії: характеристика і призначення кімнати, розмір кімнати і її конфігурація, потужність системи вентиляції.

Команда КТС рекомендує виділити на покупку системи кілька днів. Підберіть кілька варіантів, порівняйте ціни, подумайте, які характеристики потрібні для обладнання. Купувати варто системи виробників, які мають хорошу репутацію. Люди охоче діляться враженнями від використання різного обладнання.

Пошукати відгуки про системи краще, ніж слухати, що говорить продавець. Часом визначитися з вибором не просто. Команда КТС допоможе купити якісне обладнання за вигідною ціною. База постачальників і виробників, дозволяє зробити вам вигідні пропозиції.

Як зрозуміти, що вентиляцією проблеми?

Проблеми вентиляції помітно не відразу. Найчастіше на неї ніхто не звертає уваги до того часу, коли в квартирі не почне неприємно пахнути. Перевірити, як працює система просто: запаліть сірник і піднесіть її до витяжки. Коли з системою порядок, вогонь буде нахилятися в бік зазору для виходу повітря. Вогонь залишається таким же? Отже, система забилася і перестала виконувати свої функції.

Такі проблеми найчастіше зустрічаються в квартирах, де звичайна система вентиляції. Щоб почистити витяжку, досить зняти кришку і очистити простір від пилу, павутини і частинок кіптяви, які встигли накопичитися. Якщо це не допоможе, потрібно викликати фахівців.

У тих, хто встановив індивідуальне обладнання, проблем циркуляцією повітря практично не буває.
Яку систему вентиляції вибрати?

Індивідуальна вентиляція усуває проблему з циркуляцією повітря. Для домашньої установки використовуються дві системи:

- припливна вентиляція. Її призначення в тому, щоб забезпечувати хороший приплив свіжого повітря в приміщення;
- витяжна система вентиляції. Вона витягує з приміщення неприємні запахи, пил. В деякій мірі вона знезаражує повітря.

Прекрасно, якщо ви знайдете припливно-витяжну вентиляцію. Вона буде виконувати обидві функції, що досить комфортно. Установка вентиляції робиться тільки фахівцями. Експерименти з обладнанням обходяться дорого, а зламати прилад легко.

Як поставити примусову вентиляцію?

Існує два способи: купити обладнання або перетворити звичайну систему вентиляції в примусову витяжку. Для другого варіанту потрібні невеликі зміни в поточній системі. Потрібно додати додаткові вентилятор і клапани.

Робота ділиться на кілька кроків:

- на поверхні стіни робляться невеликі дірки. Приблизно по 7 см в діаметрі кожна. Це необхідно для того, щоб не піднімати в квартирі велику пил;
- із зворотного боку трубки потрібно поставити решітку. Вона захищатиме систему від великого сміття, яке може потрапити в систему;
- зайві щілини закладаються монтажною піною. Навколо виступає в кімнату труби, теж потрібно обробити піною, щоб не було протягу;
- при установці вентиляції укладається звукоізоляційний матеріал. Таким чином, ви позбудетеся від зайвого шуму;
- додатковий відтік повітря забезпечується вбудованим вентилятором усередину.

Модернізація поточної системи вентиляції коштує дешевше, ніж покупка нового обладнання. Вона може частково поліпшити умови, але не замінить повністю нову систему. Коли бюджет обмежений, модернізована вентиляція в туалеті, на кухні, у ванній кімнаті може тимчасово вирішити проблему.

В цілому, вибір системи вентиляції залежить від кожного конкретного приміщення.

Понравилось, проголосуй:

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)