Всі приватні будинки можна розділити на кілька типів. Вони відрізняються один від одного по поверховості, площі, способу зведення, кількості квартир і за призначенням - літнього або цілорічного проживання.

За технологією зведення будинку бувають цегляні, дерев'яні, з газобетону, каркасні з сіп панелей і з пінополістирольних блоків. Вартість одного квадратного метра, без оздоблювальних робіт, у всіх різна. Найдорожчими є цегляні, найдешевшими в будівництві-термодому з пінопласту.

Будинок з цегли

vidi_domov_kirpichnie

Цегла перевірена сотнями років експлуатації, досі залишається самим затребуваним і надійним матеріалом. Газобетонні або пінобетонні конструкції мають навантажувальні показники матеріалу значно нижче ніж у звичайної цегли. Особливо якщо його не піддавали автоклавній обробці. Будинки з пінобетону не "дихають". При виробництві останніх застосовується не вапно, як в газобетоні, а цемент. Це загрожує намоканням стін, особливо при поганій вентиляції.

Будинок з пінополістиролу

vidi_domov_penopolistirol

Пінополістирольні будинки мають історію експлуатації близько тридцяти років, невідомо що буде з таким будинком після п'ятдесяти років. До того ж такий матеріал має високий ступінь горючості і при горінні виділяє отруйний газ фосген. Хто знайомий з технологією зведення споруд з пінопластових блоків знають наскільки вони крихкі. Існує не мало випадків обвалення конструкцій.

Будинок з сіп панелей

vidi_domov_karkasnii

Будинки з сіп панелей, далекі до ідеалу. Це Швидкомонтовані конструкції, значно дешевше цегляних. Матеріали використовувані у виробництві таких панелей: пінополістирол і плити ОСБ. Про пінопласт розповідалося раніше. Деревоплита має високий показник шкідливості. При її виробництві застосовуються фенольні смоли. Ці речовини високотоксичні і вивітрюються протягом десятиліть.

будинок з дерева

Дерев'яні будинки, якщо вони зводилися з чистого бруса, без застосування просочень, ґрунтовок, фарб, навіть на водній основі, є екологічно чистими. В них комфортно жити. Але термін їх експлуатації набагато нижче цегляних. Сьогоднішня технологія будівництва дерев'яних будинків не обходиться без застосування хімічних речовин, захищають деревину від суглобових жуків – короїдів, грибків та інших паразитів. Перш ніж вибирати для себе такий тип житла потрібно гарненько подумати.

 

Понравилось, проголосуй:

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)