kotel_tverdotoplivnii_1

Коли я проектував свій будинок, то знав, що рано чи пізно вартість газу виросте в рази. І це станеться відразу, в один момент. Добре якщо у вас пристойний дохід і ви в змозі оплачувати комуналку, а якщо зароблених грошей вистачає тільки на необхідне, що тоді робити.

Прикинувши, я встановив крім газового ще й твердопаливний котел. А систему опалення зробив примусово-самопливної. Тепер, в разі відключення електроенергії, що для нас не рідкість, особливо в погану погоду, я міг спокійно жити, опалюючи будинок дубовими дровами.

Буквально через пару років так і сталося. Вартість газу збільшилася майже у вісім разів. Тепер за один зимовий місяць доводилося викладати близько десяти тисяч гривень, а це пристойна сума.

kotel_tverdotoplivnii_2

Дубовими дровами топив я кілька років.

Витрата їх, за моїми мірками, був дуже великим. У добу йшло близько ста кілограм дров. Котел був чавунним, чеського виробництва, на шістдесят кіловат. Мало того, що ККД котла був близько 70%, так ще доводилося через кожні 3-4 години підкидати дрова і раз на добу чистити його від золи. Все це мене не влаштовувало.

Вивчивши в інтернеті чимало праць» умільців, пропонував свої послуги з виготовлення універсальних агрегатів, я не знайшов серед них нічого доброго. Всі котли заводського виробництва або працювали на дорогому паливі, або вимагали постійного догляду при опаленні дешевим паливом. Кустарні ж винаходи взагалі нікуди не годилися.

kotel_tverdotoplivnii_3

Тому довелося самому винаходити котел тривалого горіння.

За моїми розрахунками, мій котел повинен був працювати без завантаження, в найлютішу холоднечу, не менше 8-10 годин. Це давало можливість спати цілу ніч не піклуючись про паливо.

Не буду розповідати як варився котел, допрацьовувався і проходив випробування. Результати перевершили всі очікування. Котел працював не лише на сухих дубових дровах, але і на мокрих, притому будь-якої породи, включаючи хвойні породи дерева.

Згоряло все, золи практично не залишалося. Очищення від попелу проводили раз на два місяці. Температура горіння була не нижче 800С. Що чудово, так це на виході з димаря, температура відхідних газів не досягала і 100С. ККД котла був не менше 95%. Ось вже п'ять років я користуюся цим котлом і ніяких зауважень.

Види палива для твердопаливних котлів

  • Тирса. Сьогодні найдешевшим паливом на ринку є дров'яні тирсу. Їх без зусиль можна купити на будь пилорамі. Вартість 1кг тирси становить близько 0,3 грн. Десять кілограмів тирси дає приблизно 5кВт теплотворної енергії. Виходить, один кВт коштує близько шістдесяти копійок. Сто кВт теплотворної енергії отриманих з тирси коштуватимуть 60грн. Але необхідно буде спалити 200кг тирси.
  • Соснові дрова. Лідируюче місце по рентабельності займає сосна. Її ринкова вартість становить 350гр/ м3. Обрізки соснових дров можна купити за ціною 200гр/м3. Кілограм соснових дров коштує 0,35 грн і дає близько 4 КВТ теплотворної енергії. Для отримання ста кіловат необхідно 25кг соснових дров, що в грошовому еквіваленті становить 9грн.
  • Дубові дрова або твердих порід. Один складометр таких дров коштує 900грн. Вартість 1 кг дубових дров 0,9 грн. Теплотворна здатність одного кілограма становить 5кВт теплотворної енергії. Для отримання 100КВТ необхідно двадцять кілограм дров, в грошовому вираженні це становить 18грн.
  • антрацит Вугілля. Один кілограм вугілля дає 7,5 кВт теплотворної енергії. Для отримання 100кВт необхідно використовувати 13кг вугілля. Вартість однієї тонни антрациту сім тисяч гривень. Вартість 100кВт теплотворної енергії з антрациту коштує 91грн.
  • Природний газ. Теплотворна здатність газу становить 9,3 кВт/м3. Для отримання 100кВт теплотворної енергії необхідно спалити 11м3 газу, при вартості за 1000м3 - 7000грн. Складає-77грн.
  • Пелети. Один кілограм пелет має теплотворну енергію 5кВт. Вартість одного кілограма становить близько 4грн. Для отримання 100кВт теплотворної енергії необхідно 20кг пелет. За вартістю це складе 80грн.
  • Брикети з дерева. Вартість одного кілограма деревних брикетів становить 2,6 грн. Теплотворна здатність 5кВт/кг. Для отримання 100кВт теплотворної енергії необхідно використовувати 20кг. брикетів. В грошовому еквіваленті це становить 52грн.
  • Електроенергія. Цей вид палива є одним з найдорожчих. Один кіловат електроенергії для населення коштує близько 1,68 грн. Сто кіловат коштує 168грн.
  • Дизельне паливо. Котли працюють на дизельному паливі далекі від рентабельності. Один літр палива коштує 25грн. Теплотворна здатність дизпалива 12кВт/л. Для отримання 100кВт теплотворної енергії необхідно витратити 8л дизельного палива, що становить 200грн.

Виходячи з наданих розрахунків ми бачимо, що найдешевшим паливом на ринку є дрова хвойних порід. Кілограм таких дров коштує всього 35копеек. Для того щоб опалити будинок площею в 400м2, при температурі навколишнього середовища в мінус десять градусів необхідно витратити 40кВт теплотворної енергії на годину. Один кілограм соснових дров дає 4кВт тепла, для отримання 40кВт потрібно витратити 10кг. Що в грошовому еквіваленті виходить 3,5 грн, а за добу - 84грн. В місяць 2520грн.

 

Понравилось, проголосуй:

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)