Плитка – одне з найбільш популярних і затребуваних покриттів, яка широко використовується для обробки стін і укладання на підлогу. Монтувати її дуже просто, головне дотримуватися всіх необхідних правил з укладання і добре знати, як замазувати шви на плитці. Адже, напевно, ви погодитеся з тим фактом, що якою б дорогою і помпезною не була плитка, недбала робота може зіпсувати зовнішній вигляд не лише самого матеріалу, але і всієї кімнати в цілому.

Більшість вважає, що затирка швів на плитці-елементарна робота, яка не вимагає якихось особливих навичок. Звичайно, якщо ви плиточник, для вас укладання і затірка не складе особливих труднощів, але якщо ви в цій справі новачок, тоді слід дуже ретельно підготуватися і вивчити деякі певні правила.

Як замазувати шви на плитці: підготовчий процес

Щоб потрібним чином здійснити міжплиткову затірку, слід заздалегідь підготуватися і запастися:

 • Міжплитковою сумішшю;
 • Кліщами або пасатижами;
 • Губкою, шпателем (гумовим або металевим) і ножем.

Перш ніж приступити до замазування швів, потрібно пам'ятати про такі важливі нюанси:

 1. Після укладання плитки слід акуратно за допомогою шпателя видалити з її поверхні залишки клею.
 2. Якщо між плитками були залишені пластмасові хрестики, їх потрібно видалити легкими неспішними рухами, щоб не пошкодити емальоване покриття. Акуратно піддягайте їх ножем, а потім витягуйте пасатижами або кліщами.
 3. Коли ви закінчили роботи, плиткову поверхню необхідно ретельно промити водою і протерти. Але це потрібно зробити після того моменту, коли все повністю не висохне, що зазвичай займає 30-60 хвилин.

Перед тим, як замазувати шви на плитці, не варто забувати про найважливіше – приготування затірки. Тут важливо враховувати її консистенцію, яка не повинна бути занадто рідкою. Бажано, щоб вона нагадувала по густоті сметану.

Затирочні суміші: види і принципи виготовлення

Щоб плиткова поверхню служила якомога довше, а також виглядала естетично і привабливо, необхідно належним чином підібрати суміш для обробки швів на плитці. Найбільш поширеними межплиточными затірки є полімерні, цементні та епоксидні, кожна з яких має свої характерні особливості і переваги.

Так, головна перевага епоксидної суміші полягає в її складі-вона не містить цементу, вологостійка, не має пір і не піддається дії хімічних реагентів. Шви з такою затіркою практично не забруднюються, що дозволяє довгий час зберігати естетичний вигляд плитки.

Основні переваги полімерної замазки полягають в:

 • тому, що її легко змивати;
 • брудовідштовхуючим поверхні;
 • вологобар'єрні властивості;
 • морозостійкості;
 • пластичності розчину.

Цементна суміш особливо поширена завдяки своїй простоті приготування. Він відмінно підійде як для емальованої, так і неемальованої плитки. Для глазурованої або мармурової плитки, з-за підвищеної чутливості, цементна затирка протипоказана.

Швидке укладання плитки з майстрами КТС

Довірити укладку і затірку плитки найкраще фахівцям. Майстри компанії «Команда талановитих будівельників» пропонують доступні та вигідні ціни на свої послуги. Всі замовлення здійснюються швидко і відповідно до встановлених стандартів якості. Щоб оформити замовлення, слід заповнити форму на сайті компанії або зателефонувати за вказаними номерами. Майстер приїде на місце виклику і проведе всі виміри, потім надасть кошторису і розрахує приблизну вартість робіт.

 

Понравилось, проголосуй:

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)