Який буває гіпсокартон?

Гіпсокартон – обробний матеріал, який є в будь-якій квартирі. Практично всі ремонти робляться з його допомогою, але мало хто знає, що його існує кілька видів. Для кожного виду робіт потрібен свій гіпсокартон. Хочете, щоб поверхня служила довго? Вибирайте правильно.

Стіновий гіпсокартон

Гіпсокартон використовують для оздоблення стін. Якщо його брати для стельових робіт, хорошого буде мало. Справа в тому, що стіновий гіпсокартон важче стельового аналога. Його ціна на 10% вище, ніж матеріалу для стелі. Працювати з ним на стелі невигідно ні з фінансової точки зору.

Товщина матеріалу 1,5 см, довжина залежить від нарізки листів. Такий гіпсокартон використовують для того, щоб заховати комунікації, вирівняти стіни, зробити перегородки в квартирі. Існує два способи роботи з гіпсокартоном:

- приклеювання листів до поверхні. Використовують спеціальний клей. Його види і вартість дізнавайтеся в будівельних магазинах;
- монтаж на каркас. Такий спосіб монтажу вимагає уважності і досвіду. Коли немає часу і досвіду, простіше найняти фахівців. Наприклад, команда КТС робить монтаж гіпсокартону в зручний вам час і за розумною ціною.

Якщо потрібно ховати комунікації вибирайте монтаж на каркас. Приклеювання листів використовується тоді, коли приміщення обмежене в розмірах і по висоті. Спосіб монтажу матеріалу завжди визначають характеристиками приміщення.

Стельовий гіпсокартон

Матеріал має такі ж характеристики, як і стіновий гіпсокартон. Його відмінність полягає в тому, що він тонше на 0,5 сам і має невелику вагу. Працювати з таким матеріалом простіше. Коли потрібно буде піднімати листи до стелі, відчуємо кожен зайвий грам.

Монтаж гіпсокартону на стелю робиться за допомогою каркаса. Такий метод дає вам можливість заховати за підвісною стелею комунікації, встановити точкові світильники.

На стелю немає навантаження, тому використовувати для обшивки товстий гіпсокартон немає сенсу. Вибираючи матеріал, купіть листи гіпсокартону, який стійкий до полум'я вогню. Пожежі може ніколи і не трапиться, але ви будете під захистом.

Вогнестійкий гіпсокартон

Вогнестійкий гіпсокартон складається з картону, гіпсу. добавок і глини. Звичайний матеріал згорить вже через 20 хвилин після потрапляння у відкритий вогонь. Він має сірий колір. Вогнестійкий гіпсокартон витримує від 45 хвилин у відкритому вогні. Надходить у продаж з рожевою серцевиною.

Таким матеріалом оформляють електрощитові, каміни і інші предмети, де є ризик загоряння. Вже були випадки, коли гіпсокартон рятував обладнання від знищення. У складі такого матеріалу є близько 20% води, яка знаходиться в кристалічному стані.

Під впливом високої температури вона вивільняється і гасить пожежу. В якійсь мірі вогнестійкий гіпсокартон перешкоджає поширенню вогню. Купити вогнестійкий гіпсокартон варто навіть якщо можливість пожежі мінімальна. Ніхто не застрахований від непередбачених випадків.

Вологостійкий гіпсокартон

Надходить у продаж із зеленим прошарком посередині. Відрізнити цей матеріал від звичайного гіпсокартону легко. Товщинка цього матеріалу 2,5 см. через це він монтується тільки на каркас. Ніякий клей не витримає такого навантаження.

Обробка таким матеріалом актуальна для кухні, туалету, ванної кімнати та інших приміщень, де є контакт з водою.

Арочний гіпсокартон

Застосовується для створення арочних конструкцій в інтер'єрі. Він міцний і гнучкий. Це зручно, тому як при створенні арок його потрібно гнути в потрібну сторону. Крім класичних арок зустрічаються десятки видів нестандартних форм. Використання такого гіпсокартону зручно в роботі. Монтаж матеріалу проводиться за технологією, яка передбачена дизайном інтер'єру.

Гіпсокартон для обробки приміщень, вибирається строго з урахуванням характеристик приміщення і типу робіт. Якщо вибір буде правильним, матеріал прослужить вам довгий час.

 

Понравилось, проголосуй:

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)